BLOG
Team Janowski rusza na Speedway of Nations!

Team Janowski rusza na Speedway of Nations!

Kiedyś po prostu Drużynowe Mistrzostwa Świata, następnie z delikatną modyfikacją Puchar Świata, teraz już bardziej międzynarodowo - Speedway of Nations.

W tym roku o tytuł będzie walczyć, aż piętnaście teamów. Inaczej niż we wcześniejszych sezonach, zawody zostały podzielone, na cztery dni.

27.07 I półfinał 👉 Polska, Australia, Łotwa, Niemcy, USA, Ukraina i Finlandia
28.07 II półfinał 👉 Szwecja, Francja, Czechy, Słowenia, Włochy i Słowacja
29.07 👉 Finał SoN 2 (kiedyś Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów)
30.07 👉 Finał SoN

Z dwóch półfinałów przechodzą po trzy drużyny, do których w sobotę dołączy Dania.

Magica przygoda z reprezentowaniem Polski zaczęła się w 2012 roku, po drodze z dwiema przerwami na jeden sezon. Do swojego CV może wpisać wszystkie kolory medali i to razy dwa. Całkiem niezły wynik, ale wiadomo mierzymy jeszcze wyżej.

„Każda taka nominacja to wielki zaszczyt. Jazda dla reprezentacji Polski wyzwala dodatkową mobilizację i dreszczyk pozytywnych emocji. W klubach ścigamy się głównie dla kibiców z naszych regionów, a jadąc w kadrze czuję, że mam za sobą doping całego kraju. To niepowtarzalne i niesamowicie mocne wrażenie. Samo wskoczenie w kombinezon z orzełkiem na piersi daje powód do dumy! Jeździ się z inną świadomością, innymi emocjami. Jest też druga strona medalu, bo w takich zawodach czuje się większą odpowiedzialność za każdy start. Ale kiedy uda się wygrać i słucha później Mazurka Dąbrowskiego, to jest to fenomenalny moment. Na pewno zrobię wszystko, by znów to przeżyć” – skomentował Magic w wywiadzie dla redbull.pl.

Drużynowy Puchar Świata Polacy wygrali 8 z 17 razy. Od kiedy zawody zmieniły nazwę, złota jeszcze nie udało się zdobyć. W Manchesterze niestety spotkał chłopaków pech i upadek Maćka w biegu finałowym. Tym samym po 30-stu latach po złoto sięgnął team z Wielkiej Brytanii.

W tym roku oprócz Maćka powołani do reprezentacji, przez trenera Rafała Dobruckiego, zostali Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek.


Z okazji Speedway of Nations przygotowaliśmy specjalną pamiątkę dla kibiców Team Janowski. Do wszystkich zamówień powyżej 71 zł złożonych w sklepie www.teamjanowski.com/sklep dodajemy limitowany plakat, stworzony specjalnie z okazji SoN w Vojens, który został ręcznie podpisany przez Maćka Janowskiego. Akcja trwa do 30.07.2022 lub do wyczerpania plakatowych zapasów.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Nowy klub w Bauhaus-Ligan w sezonie 2024!
Przedsezonowy pop-up Team Janowski
Starcie najlepszych żużlowców świata, czyli Speedway of Nations 2022 w pigułce
Team Janowski rusza na Speedway of Nations!
Zwycięstwo na wyjeździe zawsze smakuje dobrze – podsumowanie meczu 5. rundy PGE Ekstraligi
DOŁĄCZ DO TEAMU – KOLEKCJA 2021
Janowski. Przez grę na konsoli spóźnił się na turniej SGP. Wygrał tu i tu!
PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W 2021 NA OLIMPIJSKIM
2021 w Dackarnie!
„Magic” opowiada o sezonie swoim… wnukom! – nietypowy wywiad z Janowskim