BLOG
„Magic” opowiada o sezonie swoim… wnukom! – nietypowy wywiad z Janowskim

„Magic” opowiada o sezonie swoim… wnukom! – nietypowy wywiad z Janowskim

Jest rok 2062 i namawiamy 71-letniego Macieja Janowskiego na sięgnięcie w głąb pamięci, do roku 2020. "To było ponad 40 lat temu, ale będę ten sezon pamiętał do końca życia!" - mówi dziadek "Magic".

Za nami wszystkie oficjalne zawody mistrzowskie żużlowego sezonu 2020. Drużynowe Mistrzostwo Polski obroniła Unia Leszno, ale medal wywalczyła też Sparta Wrocław. Zaproponowaliśmy Maciejowi Janowskiemu podsumowanie w nietypowej formie. Musiał użyć wyobraźni i nabrać odpowiedniego dystansu. Przenieśliśmy się do roku 2062, „Magic” ma, inaczej być nie mogło, 71 lat – to jego ulubiony numer, z którym od lat startuje w zawodach indywidualnych. Za oknem ponura jesień, nastroju dodaje płonący kominek, a my wcieliliśmy się w rolę… jego wnuczków! Zapraszamy na wyjątkową rozmowę.

Tomek Dryła: Dziadku Medżiku, opowiedz nam jeszcze raz o sezonie 2020, bardzo prosimy, to nasza ulubiona historia!

Maciej Janowski: Oj, urwisy, tyle razy już to słyszeliście (śmiech)… No dobrze. To było ponad czterdzieści lat temu, ale ten rok będę pamiętał do końca życia. To był zwariowany sezon. Zaczęło się od tego, że bardzo długo nie byliśmy pewni, czy w ogóle wyciągniemy motocykle z warsztatów. Wybuchła paskudna epidemia, już teraz nie pamiętam, jak to się nazywało, ale świat dosłownie stanął w miejscu. Nikt nie wiedział, co się wydarzy, ani jak się zachowywać. Tygodniami śledziliśmy doniesienia medialne i próbowaliśmy się dowiedzieć czegokolwiek z prasy, w swoich klubach, u władz ligi, ale nic nie było klarowne. W tym czasie byliśmy pozamykani w czterech ścianach i musieliśmy utrzymywać formę ćwicząc w domu…

I co, i co było dalej?!?

przeczytaj więcej na www.redbull.com

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Nowy klub w Bauhaus-Ligan w sezonie 2024!
Przedsezonowy pop-up Team Janowski
Starcie najlepszych żużlowców świata, czyli Speedway of Nations 2022 w pigułce
Team Janowski rusza na Speedway of Nations!
Zwycięstwo na wyjeździe zawsze smakuje dobrze – podsumowanie meczu 5. rundy PGE Ekstraligi
DOŁĄCZ DO TEAMU – KOLEKCJA 2021
Janowski. Przez grę na konsoli spóźnił się na turniej SGP. Wygrał tu i tu!
PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W 2021 NA OLIMPIJSKIM
2021 w Dackarnie!
„Magic” opowiada o sezonie swoim… wnukom! – nietypowy wywiad z Janowskim