BLOG
PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W 2021 NA OLIMPIJSKIM

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W 2021 NA OLIMPIJSKIM

Po długiej zimie, nareszcie mogliśmy usłyszeć odgłos silników żużlowych na Stadionie Olimpijskim. Pierwszy mecz rozpoczynający sezon i pierwsze wysokie zwycięstwo w wykonaniu Betard Sparty Wrocław. Czy to dobra prognoza na ten sezon? Robimy wszystko, żeby tak było!

Pogoda nie pomagała nam w rozpoczęciu sezonu i sprawnych przygotowaniach. Deszcze, powracające chłody robiły chyba wszystko, żeby dorzucić się do ogólnie panującego marazmu spowodowanego m.in. pandemią koronawirusa. Wpłytenło to też na przełożenie pierwszej kolejki i w związku z tym, inauguracyjnym meczem Betard Sparty Wrocław w tym sezonie było spotkanie z beniaminkiem, Apatorem Toruń. 

Mecz zapowiadał się pasjonująco. Dla zawodników było to pierwsze spotkanie, pierwsza możliwość do pokazania się w nowym sezonie kibicom i zbudowania momentum, które ma pomóc walczyć o najwyższe cele w 2021 roku. Wzmocniony zespół z Wrocławia na pewno daje rywalom do myślenia i motywuje ich podwójnie do jak najlepszych startów. Z drugiej strony, brak idealnego sezonu przygotowawczego sprawia, że nowy zespół potrzebuje czasu by się dotrzeć i wypracować  porozumienie na torze, które pozwoli wygrywać z najbardziej wymagającymi rywalami.


Spotkanie #WROTOR rozpoczęło się późnym wieczorem i pomimo mocnej zmiany pogody, sprzęt Team Janowski spisywał się naprawdę świetnie. Całe spotkanie, choć wymagające, wydawało się być pod kontrolą – 11 punktów, choć nie jest szczytem marzeń, solidnie przyczyniło się do pierwszej wygranej przed własną publicznością… Eh, no właśnie. Z tą publicznością jest mały problem. Bo choć zwyciężanie smakuje dobrze, to teraz smakuje zupełnie inaczej niż przy pełnych trybunach. Nie da się ukryć, że brakującym ogniwem tego meczu byliście Wy – kibice. Wasze okrzyki i kibicowanie zawsze podkręcają emocje i ze zwykłego ścigania robią niesamowite wydarzenie. Mamy nadzieję, że już bardzo niedługo spotkamy się na stadionach. 


Kolejny mecz odbędzie się 23. kwietnia i naszymi przeciwnikami będą zawodnicy z Grudziądza. Ostatni mecz w Grudziądzu potoczył się po naszej myśli. Jak będzie tym razem? Oglądajcie zawody w Eleven Sports 1 i dzielcie się swoimi spostrzeżeniami na moich kanałach społecznościowych. Z chęcią zapoznam się z Waszymi przemyśleniami – skoro nie możemy się zobaczyć na stadionie, to bądźmy w kontakcie chociaż wirtualnie. Do zobaczenia!

Kolejne mecze: 

23.04.2021 Runda 1. #GRUWRO, godzina 20:30, transmisja Eleven Sports 1 

25.04.2021 Runda 3. #LUBWRO, godzina 20:30, transmisja nSport+ 

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Nowy klub w Bauhaus-Ligan w sezonie 2024!
Przedsezonowy pop-up Team Janowski
Starcie najlepszych żużlowców świata, czyli Speedway of Nations 2022 w pigułce
Team Janowski rusza na Speedway of Nations!
Zwycięstwo na wyjeździe zawsze smakuje dobrze – podsumowanie meczu 5. rundy PGE Ekstraligi
DOŁĄCZ DO TEAMU – KOLEKCJA 2021
Janowski. Przez grę na konsoli spóźnił się na turniej SGP. Wygrał tu i tu!
PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W 2021 NA OLIMPIJSKIM
2021 w Dackarnie!
„Magic” opowiada o sezonie swoim… wnukom! – nietypowy wywiad z Janowskim