ZOBACZ TEAM
TEAM
 • 01

  Pierwsze kroki

  Decyzję, że zostanie żużlowcem podjął bardzo wcześnie i zdecydowanie - nie dziwne, od najmłodszych lat tata zabierał całą ekipę Janowskich na tor i próbował zarazić swoją pasją do wyścigów. Próbował każdy z braci i choć każdy podobno miał talent ostatecznie padło na Maćka.

 • 02

  Początki w drużynie

  Przygoda Maćka z profesjonalnym żużlem zaczęła się oficjalnie w 2007 roku, kiedy młody Magic zadebiutował jako 16-latek w Ekstralidze, reprezentując barwy wrocławskiej Sparty i broni ich aż do dziś, od 2017 roku pełniąc obowiązki kapitana. W międzyczasie przez 2 sezony ścigał się jako zawodnik Unii Tarnów, zdobywając z Jaskółkami dwa medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

 • 03

  Rywalizacja o Mistrzostwo Świata

  Maciek rywalizację na arenie międzynarodowej zaczął od mocnego uderzenia, kiedy w 2008 roku, jako 17-latek zdobył Indywidualne Mistrzostwo Polski Juniorów, srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Europy czy Drużynowe Mistrzostwko Świata Juniorów. W kolejnych latach było tylko lepiej - zdobywając Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów udowodnił, że we Wrocławiu powstaje materiał na prawdziwego mistrza.

 • 04

  Ciężka praca

  Magic zadebiutował w prestiżowych zawodach Speedway Grand Prix w 2012 roku, a od 2015 roku jest ich stałym uczestnikiem. W tym czasie jeździł już na wielu międzynarodowych arenach, takich jak Etihad Stadium w Melbourne czy Principality Stadium w Cardiff. Łącznie w SGP odjechał 372 wyścigów, z których wygrał aż 123 i 20 razy stanął na najwyższym szczeblu podium.

 • 05

  Cel - Mistrzostwo Świata

  Magic triumfował w najważniejszych międzynarodowych speedwayowych imprezach, ale tytuł najlepszego z najlepszych wciąż przed nim. I choć w 2017, 2018 i 2020 udowadniał, że jest poważnym pretendentem do tytułu, zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, to wciąż miano Indywidualnego Mistrza Świata jest tym, o którym po cichu marzy najbardziej.

Po zwycięstwie GP we Wrocławiu, przypomniałem sobie młodzieńcze lata, kiedy rodzice zabierali mnie na zawody i stałem na trybunach. Wtedy marzyłem i wyobrażałem sobie „ciekawe jak to jest, jak czuje się ten zawodnik który właśnie wygrał”. Teraz, po wygranej na domowym torze, wiem, że to uczucie jest bardzo ciężkie do opisania, każdy musiałby to sam przeżyć. Polecam.

Maciej Janowski

URODZINY
1991-08-06
MIEJSCE
Wrocław
LIGA POLSKA
Betard Sparta Wrocław
LIGA SZWEDZKA
Dackarna Malilla

OSIĄGNIECIA

Indywidualny Mistrz Polski 2015 oraz 2020

Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2011

Zwycięzca Drużynowego Pucharu Świata z Reprezentacją Polski w 2013 i 2017 roku

Czwarte miejsce Speedway Grand Prix w 2017, 2018 i 2020 roku

TEAM JANOWSKI
 • MACIEK

  Leader teamu, on w tej ekipie trzyma za kierownicę. Ale jak wiadomo, kierownica sama nie pojedzie i dlatego otacza się najlepszymi. Poznaj resztę ekipy. W branży znany jako Magic.

 • WOJTEK

  Starszy brat Maćka, w zespole od samego początku. Dba nie tylko o to, by motory były idealnie przygotowane do każdego startu, ale również o bezpieczną podróż całego team'u podczas sezonu. Dla kolegów Wojtas.

 • KRZYSIEK

  Kris, młodszy brat Maćka, który dorastał wśród motorów i przy ekipie żużlowej. W teamie pilnuje by sprzęt chodził idealnie i żeby wszystkie części, nawet najmniejsza śruba, były na swoim miejscu.

 • MARCIN

  Kolega Maćka ze szkolnej ławki i wieloletni przyjaciel rodziny. To dzięki niemu Magic nigdy nie spóźnia się na ostatni dzwonek przed startem. W teamie od kiedy razem nie poszli na pierwszą lekcję. We Wschodnim Wrocławiu znany jako Klepa.

 • RAFAŁ

  Były żużlowiec, wieloletni doradca i dostawca części speedwayowych dla większości zawodników. Rafał przez ostatnich 17 lat stał u boku czterokrotnego Mistrza Świata - Grega Hancock’a, a od dwóch jest częścią Teamu Janowski.

 • MARIUSZ

  Mario najsilniejsza część zespołu, polski kick-boxer oraz wieloktorny mistrz świata w boksie tajskim. Pod Jego okiem Magic przygotowuje się do każdego sezonu, wspólnie trenując i pracując nad kondycją.

DOŁĄCZ DO TEAM
JANOWSKI

POZNAJ MOŻLIWOŚCI WSPÓŁPRACY!

Występujemy w dwóch ligach - polskiej i szwedzkiej. Reprezentujemy Polskę na arenie międzynarodowej zarówno w kadrze jak i w ultra prestiżowym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Jeżeli chcesz poznać możliwości promocji Twojego biznesu, idące za współpracą z naszym Teamem - skontaktuj się z nami. Jesteśmy zawsze gotowi by przedstawić Ci ofertę. Wypełnij formularz kontaktowy, a my wrócimy do Ciebie w pierwszym możliwym terminie. Do usłyszenia!

SPEEDWAY
GRAND PRIX

REPREZENTACJA
POLSKI

BETARD SPARTA
WROCŁAW

DACKARNA
MALILLA

ROZGRYWKI

BAUHAUS
LIGAN

1

Malilla

2

Kumla

3

Gislaved

4

Krylbo

5

Motala

6

Hallstavik

7

Eskilstuna

8

Vetlanda

9

Vastervik

ROZGRYWKI

PGE
EKSTRALIGA

1

Częstochowa

2

Gorzów

3

Grudziądz

4

Leszno

5

Lublin

6

Toruń

7

Wrocław

8

Zielona Góra

ROZGRYWKI

REPREZENTACJA
POLSKI

OCZEKIWANIE NA TERMINARZ

Reprezentacja Polski nie udostępniła jeszcze terminów rozgrywek na najbliższy rok.

STRONA REPREZENTACJI
ROZGRYWKI

SPEEDWAY
GRAND PRIX

1

2021 German FIM Speedway Grand Prix

2

2021 FIM Speedway Grand Prix Round 1

3

2021 Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix

4

2021 Adrian Flux British FIM Speedway Grand Prix

5

2021 Betard Wroclaw FIM Speedway Grand Prix Of Poland

6

2021 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix Of Poland

7

2021 Swedish FIM Speedway Grand Prix

8

2021 Togliatti FIM Speedway Grand Prix

9

2021 Danish FIM Speedway Grand Prix Sponsored by ECCO

10

2021 Torun FIM Speedway Grand Prix Of Poland

15

mln zł to ekwiwalent reklamowy Maćka

193

mln zł to ekwiwalent reklamowy żużla

11

tys. osób najwyższa frekwencja w lidze

245

tys. osób oglądalność finału ligi Wrocław 2017

9

drużyn występuje w szwedzkiej Bauhaus Ligan

20

meczów w sezonie musi pokonać zwycięzca ligi

5

sezonów reprezentuję barwy Dackarny

10

rund cyklu Mistrzostw Świata w głównych krajach Europy

20

najlepszych zawodników na Świecie

250

tys. przybliżona oglądalność w TV najważniejszych wyścigów w cyklu

354

tys. łączna ilość fanów na profilach Speedway Grand Prix

PRZESTRZENIE REKLAMOWE

Poznaj miejsca, które możesz zagospodarować swoimi znakami. Prezentowany zakres dotyczy występów w zawodach indywidualnych, w tym cyklu Mistrzostw Świata - SGP. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą w innym zakresie, lub chcesz, by Twoja marka pojawiła się na przestrzeniach klubowych - skontaktuj się z nami i pomożemy Ci uzyskać dedykowaną  ofertę.

PRZESTRZENIE REKLAMOWE

Poznaj miejsca, które możesz zagospodarować swoimi znakami. Prezentowany zakres dotyczy występów w zawodach indywidualnych, w tym cyklu Mistrzostw Świata - SGP. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą w innym zakresie, lub chcesz, by Twoja marka pojawiła się na przestrzeniach klubowych - skontaktuj się z nami i pomożemy Ci uzyskać dedykowaną  ofertę. Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji, pobierz nasze materiały. Do usłyszenia!

Kevlar Motocykl Ścianka Bus Odzież team'owa
MEDIA
Poniżej znajdziesz kilka interesujących liczb związanych z mediami naszego Teamu. Wiesz co jest super? Te liczby ciągle rosną i do tego mogą wpłynąc na pozytywny odbiór Twojego biznesu! Jest moc - wykorzystaj ją mądrze. Napisz do nas, a my odezwiemy się jak najszybciej aby omówić możliwości współpracy.
INSTAGRAM
54,1 tys.

Liczba obserwujących na Instagramie

162,43 tys.

Łączna ilość polubień postów (2020)

616 222

Łączna liczba polubień (2020)

FACEBOOK
56,3 tys.

Liczba obserwujących na Facebooku

1 016 941

Zasięg strony na Facebooku (2020)

547 252

Aktywność obserwatorów strony Facebook (2020)

TIKTOK
960

Obserwujących profil

25 851

Wyświetleń filmów na profilu

2798

Polubień postów

TWITTER
14,2 tys.

Obserwujących profil

59,9 tys.

Obserwujących Speedway Grand Prix

+ 2 tys.

Tweetów z użyciem #PGEEkstraliga (2020)